Pap-és diakónusszentelések 2016-ban
2016. június 8., szerda 13:44

Június hagyományosan a papszentelések hónapja. Az elkövetkezendő időszakban 27 újmisés pappal gazdagodik a Magyar Katolikus Egyház. Összeállításunkban részletesen megtalálhatják az idei pap- és diakónusszentelések időpontjait egyházmegyék szerinti bontásban.

Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye:
Palánki Ferenc megyéspüspök június 25-én, szombaton 10 órakor Nyíregyházán a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban ünnepi szentmise keretében áldozópappá szenteli Markovics Balázs diakónust és diakónussá Papp Tamás akolitust.

Egri Főegyházmegye:

Ternyák Csaba érsek június 18-án, szombaton 10 órakor az egri bazilikában szentmise keretében Drahos Dávidot, Holló Gábort, Liga Konrádot és Maksó Pétert diakónussá, Bakos Tamás diakónust pedig áldozópappá szenteli.

Esztergom-Budapesti Főegyházmegye:
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek június 11-én 10.30 órakor az esztergomi főszékesegyházban Csepregi Róbertet, Nagy Sándort, Varga Norbertet pappá és Horváth Mártont, Huszti Zoltát, Tihanyi Pétert és Umhauser Ádámot diakónussá szenteli. A főpásztor július 8-án, pénteken 18 órakor a Szent István-bazilikában pappá szenteli Csermák Pétert, a Schönstatt-atyák közösségének első magyar tagját.
Székely János esztergom-budapesti segédpüspök június 11-én 18 órakor a pasaréti Páduai Szent Antal-templomban a papi rend szentségében részesíti Szoliva Gabriel és Kovács Krisztián ferences szerzeteseket.

Győri Egyházmegye:
Pápai Lajos püspök, apostoli kormányzó június 17-én, pénteken a Győri Nagyboldogasszony-székesegyházban (belvárosi plébánia) 10 órakor szentmise keretében Vlaj Márk és Váradi Kristóf diakónusokat pappá, valamint Magyaros Lászlót és Holpár István Balázst diakónussá szenteli.

Kalocsa–Kecskeméti Főegyházmegye:
Bábel Balázs érsek június 25-én, szombaton Kalocsán szentel.

Kaposvári Egyházmegye:
Balás Béla megyéspüspök június 25-én, szombaton 10.30 órakor a kaposvári székesegyházban Vörös Péter diakónust pappá szenteli.

Miskolci Egyházmegye:
Július 3-án, Sárospatakon Nagy Tamás szerpapot, valamint július 20-án, Sátoraljaújhelyen Molnár Attila szerpapot Orosz Atanáz püspök szenteli áldozópappá.

Nyíregyházi Egyházmegye:

Kocsis Fülöp érsek-metropolita április 2-án, szombaton Szolnokon diakónussá szentelte Szikora Ede Szabolcsot, április 23-án, szombaton Kisvárdán Pindzsu Istvánt pappá szentelte.
Orosz Atanáz miskolci püspök április 24-én, vasárnap Molnár Józsefet Nyíregyházán pappá szentelte.

Pécsi Egyházmegye:
Udvardy György megyéspüspök június 18-án, szombaton 10 órakor a pécsi székesegyházban Berecz Tibort és Lápossy Pétert pappá és Sas Norbertet diakónussá szenteli.

Szegedi Egyházmegye:
Kiss-Rigó László megyéspüspök május 21-én, szombaton a szegedi dómban diakónussá szentelte Nagy Tibort.

Székesfehérvári Egyházmegye:
Spányi Antal megyéspüspök június 24-én, pénteken 10 órakor Székesfehérváron a Székesegyházban Bak Ádám és Visnyei László akolitusokat diakónussá, Tóth András diakónust áldozópappá szenteli.

Szombathelyi Egyházmegye:
Veres András kinevezett győri megyéspüspök június 18-án, szombaton 10 órakor Szombathelyen a székesegyházban Takács András diakónust áldozópappá, míg Kaszás Csabát diakónussá szenteli.

Váci Egyházmegye:
Beer Miklós megyéspüspök június 18-án 10 órakor a váci székesegyházban áldozópappá szenteli Ecseri Pál, Kiss Dávid, Polcz Zoltán és Simon Gáspár Balázs diakónusokat és állandó diakónussá szenteli Fazekas Gábort, Frics Zoltánt és Kmetty Zsoltot.

Veszprémi Egyházmegye
Márfi Gyula érsek március 19-én, szombaton a 10 órai szentmise keretében a veszprémi Szent Margit-templomban diakónussá szentelte a papságra készülő kispapokat: Bacsa Dávidot, Gyulai Péter Istvánt, Tóth Gábor Norbertet, Varga-Csikász Bencét, valamint állandó diakónussá szentelte Csermely Andrást, Szántó Attilát, és Tiszttartó Dávidot.
A főpásztor június 24-én, pénteken 10 órakor a veszprémi bazilikában Bagi Ádám, Fuchs Tibor és Szalontai István Balázs diakónusokat pappá szenteli. Mózsa Csabát Nemesapátiban július 2-án, szombaton 10 órakor állandó diakónussá szenteli. Paál Sándor Edét ősz elején szenteli pappá.

Bencés Rend:
Pannonhalmán idén ősszel várható Jurinka Szilveszter testvér diakónussá szentelése.

Az adatokat folyamatosan frissíteni fogjuk honlapunkon.

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.