„Éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, vándor voltam és befogadtatok.”
2005. március 7., hétfő 13:32

Azt, hogy a Győri Egyházmegye hívei mennyire gyakorolják az irgalmasság cselekedeteit, mi sem bizonyítja jobban, mint az az összeállítás, melyet az igényesen szerkesztett, havonta 24 oldalon megjelenő Hitvallás című egyházmegyei lap márciusi számában közöl. A délkelet-ázsiai katasztrófa áldozatainak megsegítésére az ország ezen részében csaknem 31 millió forint gyűlt össze a január 9-én megtartott templomi gyűjtés során. A kimutatás egyházközségekre, illetve templomokra lebontva közli a gyűjtés eredményét, sorrendet állítva az egy főre jutó segítségnyújtás alapján.

A Győri Egyházmegyében – az esperesei kerületek mintájára – újjáalakul a Karitász. Az immár 6. évfolyamába lépett Hitvallás most a Székesegyházi Kerületi Karitász munkáját ismerteti. Bemutatja Török Lászlót, a kerületi karitász-csoport „lelkét”. Dr. Somogyvári Tivadarné a belvárosi tervekről szól, Czugmann Ferencné pedig, aki férjével két hajléktalant fogadott be, és segítette elhelyezkedésüket, hiszi, amit Jézus mondott: Aki egyet is befogad, … engem fogad be.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!

Szent Márk evangélista

Zsidó papi családból származott. Zsidó neve: János. Az Úr szenvedése idején még ifjú volt.