A magyar püspökök felkeresték a Német-Magyar Kollégiumot
2017. november 23., csütörtök 19:44

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) tagjainak ad limina látogatása során november 22-én este a Collegium Germanicum et Hungaricumot (Német-Magyar Kollégium) keresték fel a főpásztorok, akik részt vettek a kollégiumi templom felszentelésének évfordulós ünnepén is.

A szentmise főcelebránsa Udvardy György pécsi megyéspüspök volt. Prédikációjában buzdította a diákokat, ne hagyják magukat megbénítani a félelemtől, hogy nem megfelelőképpen használják fel a képességeket, lehetőségeket, amiket kaptak, hanem a Krisztusba vetett bizalommal munkálkodjanak.

Az Erdő Péter bíboros, prímás, érsek és Veres András püspök, az MKPK elnöke vezetésével érkezett látogatókat Stefan Dartmann rektor köszöntötte. Kiemelte, hogy amióta 1580-ban XIII. Gergely egyesítette az addig külön működő magyar és a német kollégiumot, az intézmény sok mindent megélt. Mindvégig képviselte azonban a világegyházra való nyitottságot, hogy annak aktuális helyzetét megismerve a diákok saját egyházmegyéjüket az itt szerzett tapasztalatokkal, látásmóddal is tudják szolgálni.

A kollégium jelenleg is határozottan képviseli ezt az értékrendet, leginkább a közép-európai térségre koncentrálva – a jelenlegi diákok tizennégy országból és negyvenegy különböző egyházmegyéből érkeztek. A rektor megköszönte az MKPK tagjainak, hogy magyar diákokat küldenek, és ezzel osztoznak az intézmény munkájában, értékeiben.

A szentmisét megelőzően a kollégium görögkatolikus diákjai részesültek a kisebb rendekben, a felolvasó és alszerpapi rendben. A szentmise után a kollégium növendékeinek lehetőségük volt a püspökökkel való személyes találkozásra. A magyar diákok ezután a magyar közösség rekreációs termében folytatták a beszélgetést a főpásztorokkal. A terem bútorzata nemrégiben az MKPK adományából újulhatott meg.

Forrás: Orosz István Mokiosz/Collegium Germanicum et Hungaricum

Fotó: Collegium Germanicum et Hungaricum

Aki az ajtón megy be, az a juhok pásztora.
  Jn 10,1-10

2018. április 23., szombat
Püspöki szentmise Nagyatádon

2018. április 25., szerda
Szabadegyetemi előadás Pécsett

2018. április 25., szerda
Könyvbemutató

2018. április 26., csütörtök
Hit a családban – Beszélgetés Veres András győri megyéspüspökkel

2018. április 26., csütörtök
Püspöki katekézis Pécsett

2018. április 27., péntek
Hatodik Keresztény Neveléstudományi Konferencia Vácon

Szent Adalbert püspök, vértanú

Előkelő családból származott, és a keresztségben a Woytech nevet kapta. Magdeburgban nevelkedett. 982-ben Ditmár prágai püspök szentelte pappá, és nem sokkal később utóda lett a püspöki székben.