Országos gyűjtés a katolikus iskolák javára
2018. február 22., csütörtök 14:50

A katolikus iskolák javára gyűjtenek Magyarország összes katolikus templomában február 25-én, a hónap utolsó vasárnapján. Az adakozás évről évre bizonyítja, hogy milyen sokan szívükön viselik egyházunk oktatási-nevelési szolgálatának támogatását.

A 305 katolikus oktatási intézmény 668 intézményegységgel van jelen a magyar köznevelésben. Az idei tanévben 150 óvodát, 244 általános iskolát, 95 gimnáziumot, 30 szakközépiskolát, 52 szakgimnáziumot, 5 szakiskolát, 56 kollégiumot és 36 alapfokú művészeti iskolát tart fönn 15 egyházmegye, 27 szerzetesrend és három egyéb egyházi szervezet.

A Magyar Katolikus Egyház a 2017/2018-as tanévben összesen 131.129 fiatal oktatásáról gondoskodik 12.573 pedagógus közreműködésével.

Aki nincs ellenünk, velünk van.
  Mk 9,38-40

Boldog Apor Vilmos püspök, vértanú

Jézus nem csak jó pásztor, hanem áldozati bárány is. Méltó, hogy minden emberi szív fölött övé legyen a hatalom, mert az életét adta értünk. Hatalmát a Szentlélek erejével választott apostolai által gyakorolja.