Nyártól dr. Tóth Tamás az MKPK új titkára
2018. március 8., csütörtök 11:00

A Konferencia titkárának második mandátuma idén nyáron lejár. A Püspöki Konferencia szabályzata szerint ezt a funkciót legfeljebb két alkalommal lehet betölteni, így a testület döntése szerint nyártól dr. Tóth Tamás, a római Pápai Magyar Intézet rektora veszi át a tisztséget.

Tóth Tamás 1976-ban Kecskeméten született. A szegedi Kiss Ferenc Erdészeti Szakközépiskolában érettségizett 1994-ben.Teológiai tanulmányait Veszprémben, Szegeden, majd a Collegium Germanicum et Hungaricum növendékeként Rómában végezte. 2002-ben Kalocsán szentelték pappá a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye számára. 2004-2007 között káplán először Kiskunfélegyházán, majd Soltvadkerten, és ugyancsak 2004-től tart kurzusokat a szegedi Gál Ferenc Főiskolán. 2006-ban egyháztörténelemből doktorátust szerzett Rómában, a Pápai Gergely Egyetemen, amelyet a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara történelemtudomány tudományágban honosított. 2007-2011 között az apostoli nuncius titkára Budapesten, 2011-ben nevezték ki a római Pápai Magyar Intézet rektorává és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia római ágensévé (ügyvivőjévé). Több magyar, valamint idegen nyelvű egyháztörténeti tárgyú könyv és tanulmány szerzője. 2012-ben a Magyar Érdemrend lovagkeresztjével, 2013-ban pápai káplán címmel tüntették ki.

A Püspöki Konferencia 2018-ban a testület titkárává választotta.

Akkor majd meglátjátok az Emberfiát.
  Mk 13,24-32

A Szent Péter- és Szent Pál-bazilikák felszentelésének évfordulója

A két főapostol sírja fölé a Konstantin császár által épített bazilikákat az évszázadok folyamán ismételten restaurálták. A Bramante és Michelangelo által épített új Szent Péter-templomot VII. Orbán pápa szentelte fel 1626. november 18-án. A falakon kívüli Szent Pál-bazilika 1823-ban leégett. Az egész világból érkező adományok segítségével újjáépítették. IX. Piusz pápa szentelte fel 1854. december 10-én.