Új információk a Brenner János boldoggá avatására érkezőknek
2018. április 26., csütörtök 09:58

A Szombathelyi Egyházmegye új információkkal segíti a Brenner János boldoggá avatására érkezőket.
A szervezők arra kérik a boldoggá avatásra kerékpárral érkezőket, hogy a bicikliket a Tófürdőhöz tartozó Jégpálya kerékpártárolójában helyezzék el. Az önkéntesek, rendőrök segítenek abban, hogy ezt merre találják.

A vonattal érkezőktől azt kérik, hogy időben váltsák meg a vasúti menetjegyüket, lehetőség szerint már pénteken vagy szombaton. Ne május 1-jén reggel, az induláskor, így elkerülhetik az esetleges hosszabb sorban állást. Ha időben váltanak jegyet, az jelzés a vasúttársaságok felé is, hogy megnövekedett utazói létszámra készüljenek.

Május 1-jén, kedden, a boldoggá avatás napján a Szily János Egyházmegyei Gyűjtemény és Látogatóközpontban a földszinti kiállítások (Brenner János-, Mindszenty József-kiállítás, Sala Terrena) ingyenesen látogathatók.

A Püspöki Palota barokk termei 13 órától látogathatók 20 percenkénti csoportos vezetéssel. Jegyárak: felnőtteknek 1500 Ft, diákoknak és nyugdíjasoknak 700 Ft.

Az Egyházmegyei Könyvtár 13 órától tekinthető meg félóránkénti vezetéssel. Jegyárak: felnőtteknek 1000 Ft, diákoknak, nyugdíjasoknak 700 Ft.

A rábakethelyi Brenner-emlékhelyekről térképes ismertető készült, mely ITT tekinthető meg, illetve tölthető le.

Forrás és fotó: Szombathelyi Egyházmegye

Vajon Isten nem szolgáltat igazságot választottjainak, akik hozzá folyamodnak?

Nagy Szent Gertrúd

1256-ban született Eislebenben (Türingia). Öt is a "Nagy" melléknévvel szokták emlegetni. Már ötéves korában kolostorba került Helftába. Az apátnő irányításával nagy teológiai és humanista műveltségre tett szert. 1281-től kezdve részesült misztikus látomásokban. Ezeket sokáig titkolta, csak 1289 nagycsütörtökön kezdett róluk beszélni és írni. Gyakran beszélt az Eukarisztia és Jézus Szíve misztériumáról. A Jézus Szíve litánia majdnem minden megszólítása szerepel már az ő írásaiban. Nővértársait alázatosan, szeretettel szolgálta. 1302. november 13-án halt meg.