Porta-konferencia
2005. április 15., péntek 13:31

A kecskeméti Porta Egyesület „Katolikus sajtó – egy változó világban” címmel konferenciát tartott április 14-én. A találkozón a térségbeli újságírók, szerkesztők és a sajtó iránt érdeklődő egyházi és civil személyek vettek részt.

A Porta Egyesület nevében a házigazda Farkas P. József – aki 2004-ben Szalézi Szent Ferenc ösztöndíjat kapott a püspöki konferenciától – köszöntötte a résztvevőket és a meghívott előadókat.

A konferenciát Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek nyitotta meg. Emlékeztetett rá, hogy az egyház nem a legújabb korban, a legújabb lehetőségekkel kezdte meg a kommunikációt, hanem már alapításától fogva ezt teszi az evangélium hirdetésével.

Elsőként Veres András püspök, a püspöki konferencia médiareferense tartott előadás az MKPK Szólj hozzám… üzenetű kommunikációs programjáról. Az egy évre tervezett program segítséget nyújthat az egyházmegyéknek, egyházközségeknek és az azon belül szolgáló katekétáknak azzal, hogy egy kidolgozott, szakértők bevonásával elkészült terv köré építsék saját pasztorális programjukat. Minden program kreatív anyaga – így a Szólj hozzám… is, amely a társadalmon belüli kommunikációt, interaktív kapcsolattartást és az Istennel való párbeszédet igyekszik szorgalmazni – valamilyen fontos kérdésre irányítva a figyelmet együttgondolkodásra hívja meg az érdeklődőket.

Veres András előadása után Szerdahelyi Csongor, az MKPK Sajtóirodájának vezetője az egyházmegyei sajtóirodák elengedhetetlen szerepéről és intenzívebb működéséről beszélt. Egyházunkban sok érdekes esemény történik, és ezekről hírt kell adni. Menjünk elébe az eseményeknek! – hangzott a biztatás.

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.