Megjelent a katolikus internetes napilap
2005. május 15., vasárnap 00:12

Pünkösd vasárnap nulla órától olvasható a katolikus egyház internetes napilapja, a Magyar Kurír. Az idén 95 esztendős katolikus hírügynökség életében ezzel új korszak kezdődött. A technika adta lehetőségekkel élve az új hírportál immár nem pusztán a sajtó munkatársainak szolgál hírforrásul a hazai és a világegyház eseményeiről, hanem szolgáltatásai minden internetező érdeklődőnek hozzáférhetővé válnak.

A megújult honlap impresszumában olvasható:

Közép-Európa legrégibb hírügynöksége, a 95 éves Magyar Kurír Pünkösdvasárnaptól új formában, bővebb tartalommal jelenik meg az interneten.

Feladatunk az, hogy az egyetemes egyház életéről – természetesen ideértve a magyar egyházat is – híreket, információkat adjunk. Ezért honlapunkon kiemelt helyet kapnak a naponta többször frissített hírek.

Külföldi híreink forrásai olasz, angol, német nyelvű katolikus hírportálok és lapok. A magyar egyház híreit a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Sajtóirodájának, valamint az egyházmegyék sajtómunkatársainak tájékoztatása, és természetesen a szerkesztőség munkatársai által készített tudósítások alapján szerkesztjük és jelentetjük meg.

Rovatainkban – Háttér, Vélemények, Bemutatjuk – a híreket kiegészítő, a tájékozódást segítő ismereteket, információkat nyújtunk azoknak, akik otthonosan mozognak az Egyházban, de azoknak is, akik keresik az Egyházhoz vezető vagy éppen visszavezető utat.

Az új honlap címe: www.magyarkurir.hu

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Uram, kihez menjünk? Az örök élet igéi nálad vannak.