Nemzetközi római zarándoklatra készülnek a magyar ministránsok
2005. május 25., szerda 14:33

A Kárpát-medence egyházmegyéinek ministráns referensei május 25-i budapesti találkozójukon már a 2006-os Nemzetközi Római Ministráns Zarándoklat előkészületeiről tartottak megbeszélést. A CIM (Nemzetközi Ministráns Szövetség) terveiről Fülöp Ákos, a Katolikus Hivatásgondozó Intézet titkára tartott tájékoztatót. A zarándoklat időpontja 2006. augusztus 1-2. A hagyományos öt évenkénti találkozó mostani jelmondata: „Spiritus vivificat”, a „Lélek az, ami éltet” (Jn 6,63).

Ennek a jelmondatnak a jegyében tervezik a magyar egyházmegyék ministránsainak a felkészítését. Az út szervezését minden egyházmegye maga végzi, a felkészülésnek néhány közös pontja lesz: közös zarándokfüzet, póló, és Rómában egy közös össz-magyar találkozó szentmise keretében. Ezeket részletesen az őszi találkozón dolgozzák ki.

A zarándoklat lelkisége kapcsán Molnár Alajos, az országos ministráns referens kérte, hogy az ne turista út, hanem zarándoklat legyen. Nemcsak földrajzi uticél Róma, hanem a pápával, az Egyházzal és magával Krisztussal való találkozás színhelye is. A zarándoklat néhány napja alkalmat ad a ministránsoknak az Egyház megéléséhez, a közösségteremtéshez, egymásban is Krisztus szolgálatának gyakorlásához. Külön hangsúlyt adjon ez a zarándoklat a fiatalok hivatásának felismeréséhez is.

Az egyházmegyei referensek feladata, hogy meghirdessék a zarándoklatot, válogassák ki az arra alkalmas és méltó ministránsokat, és tegyék meg az első lépéseket a zarándoklat megszervezéséhez. Az érdeklődő ministránsok plébánosaiknál jelezhetik részvételi szándékukat, és buzgó ministrálással bizonyíthatják alkalmasságukat.

Aki e kenyérből eszik, örökké él.