Imádság kegyelmek elnyeréséért Isten szolgája, II. János Pál közbenjárására
2005. július 14., csütörtök 10:24

"Az elhunyt pápa boldoggá avatási eljárása nem fog sokáig tartani – mondta Camillo Ruini bíboros, aki a pápa helynökeként irányítja a Római Főegyházmegyét. – A világ már most szentnek tartja II. János Pál pápát, aki hitéről vérével is tanúságot tett. II. János Pál pápa valóban vérét ontotta 1981. május 13-án a Szent Péter téren, majd, ha nem is vérét, de egész életét odaadta áldozatul betegsége hosszú évei alatt.” A bíboros a boldoggá avatási eljárás ünnepélyes megnyitásakor idézte Joseph Ratzinger bíborosnak a gyászmisén elhangzott szavait is: „Biztosak lehetünk abban, hogy szeretett pápánk ma a Mennyei Atya házának ablakából néz bennünket és megáld.”

Az eljárás posztulátora, a lengyel Slawomir Oder nem nyilatkozott a per várható időtartamáról, melynek során át kell vizsgálni a pápa valamennyi írását, azokat is, amelyek a péteri szolgálata előtti időkben születtek; majd a tanúságtételek meghallgatása következik. Szakértők szerint az eljárás évekig is eltarthat, de talán nem lesz hosszabb, mint Boldog kalkuttai Teréz anya esetében, akit halála után öt esztendővel emelt oltárra II. János Pál.

Az alábbiakban közöljük a Ruini bíboros által jóváhagyott imádságot II. János Pál pápa boldoggá avatásáért:

Szentháromság Egyisten,

hálát adunk neked,

amiért az Egyházat megajándékoztad II. János Pál pápával,

és benne felragyogtattad atyai gyöngédségedet,

Krisztus keresztjének dicsőségét

és a Szeretet Lelkének ragyogását.

Ő teljesen a te végtelen irgalmadra

és Mária anyai közbenjárására hagyatkozva

Jézusnak, a Jó Pásztornak élő képét mutatta nekünk,

és a mindennapi keresztény élet magas mércéjéül

az életszentséget állította elénk,

amely által a veled való örök közösségre juthatunk.

Az ő közbenjárására add meg nekünk akaratod szerint

a kegyelmeket, amelyekért esdeklünk,

abban a reményben, hogy hamarosan szentjeid között tisztelhetjük őt.

Ámen.

(Camillo Ruini bíboros, a Római Egyházmegye helynöke)

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.