Újságírókat tüntetett ki Bábel Balázs érsek
2006. január 24., kedd 15:04

Szalézi Szent Ferenc - kép: www.desales.eduÖtödik alkalommal adták át a Kalocsa-kecskeméti Főegyházmegye által alapított Szalézi-díjat az újságírók védőszentjének ünnepe alkalmából január 23-án Kecskeméten. Immár fél évtizedes hagyomány, hogy Szalézi Szent Ferenc napján Bábel Balázs érsek kitünteti azokat a szerkesztőket, akik munkájuk során kiemelkedő színvonalon segítették a főegyházmegyei kommunikációt.

Idén Szalézi-díjban részesült Bukovinszky Zsolt, a Kecskeméti Televízió igazgató-főszerkesztője, Blázsik Sándor, a Petőfi Népe című napilap jánoshalmi tudósítója és Elmer István, az Új Ember munkatársa. Az ünnepi eseményen bemutatták Farkas P. József: Asztrik nyomában című kötetét, mely az elmúlt 15 évben készült beszélgetéseit tartalmazza Dankó László és Bábel Balázs érsekekkel. A gazdag tartalmú és igényes kivitelű, fotókkal ellátott könyv a Porta Könyvek sorozatban látott napvilágot.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!

Szent Márk evangélista

Zsidó papi családból származott. Zsidó neve: János. Az Úr szenvedése idején még ifjú volt.