Dr. Konkoly István szombathelyi megyés püspök aranymiséje
2004. június 21., hétfő 23:39

Szinte kicsinek bizonyult az ünneplők számára a Szily János által építtetett Szombathelyi Székesegyház, akik az egyházmegye jelenlegi főpásztorának, Dr. Konkoly Istvánnak az aranymiséjén vettek részt. A szentmisén együtt ünnepelt a jubilánssal a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia számos tagja, az egyházmegye papsága és hívei, valamint Szombathely város és Vas megye világi hatóságainak képviselői.

A mise kezdetén Juliusz Janusz érsek, apostoli nuncius latinul, majd Tibola Imre magyarul olvasta fel II. János Pál pápa üdvözlő szavait, amelyben a Szentatya örömmel és elismeréssel emlékezett meg Dr. Konkoly István püspöki szolgálatának buzgó és áldásos lelkipásztori tevékenységeiről. Ezután az MKPK nevében Dr. Veres András püspök, majd az egyházmegyében működő oktatási és nevelési intézmények nevében diákok és pedagógusok köszöntötték a pappá szentelésének 50., püspöki beiktatásának pedig a 17. évfordulóját ünneplő főpásztort.

Részletes beszámoló az eseményről a Szombathelyi Egyházmegye weboldalán.

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?