Hálaadó szentmise XVI. Benedek pápa megválasztása alkalmából Budapesten
2006. április 20., csütörtök 07:54

XVI. Benedek pápa megválasztásának első évfordulóján, 2006. április 19-én, szerdán délután 5 órakor a budapesti Szent István-bazilikában Juliusz Janusz apostoli nuncius, Erdő Péter bíboros érsekkel és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjaival ünnepi hálaadó szentmisét mutatott be.

Az ünnepélyes szertartáson jelen volt Mádl Ferenc volt köztársasági elnök, Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke, valamint számos magyar és külföldi közjogi méltóság.Szentbeszédében a nuncius kiemelte: „Néhányan attól féltek, hogy Isten Szolgája, II. János Pál kivételes pápasága után ennek a pápának nem lesz könnyű közvetíteni üzeneteit az átlagember felé. Ennek ellenére azt látjuk, hogy a heti audienciákon résztvevő zarándokok száma folyamatosan növekszik. Mi a titka ennek a váratlan népszerűségnek? A titok a Róma püspökére bízott szolgálat folytatásában rejlik.”

A nuncius ezután a pápa 2005. április 24-én, pápai beiktatási szentmiséjének szentbeszédében mondott szavait idézte: „Ebben a pillanatban nem szükséges, hogy kormányzati programot mutassak be… Az én kormányzati programom nem a saját akaratom megvalósítása, nem saját elképzelésekre való törekvés, hanem az egész Egyházzal együtt az Úr szavára és akaratára hallgatni, Őáltala vezetve lenni, vagyis, hogy Ő maga vezesse az Egyházat a történelemnek ebben az órájában.”

A nuncius hangsúlyozta: „Ratzinger bíborosnak mint II. János Pál pápa közeli társának, különleges felelőssége volt az Igazság védelmében, de ő mindezt az Egyház, a pápa és az emberiség iránti szeretetből tette. Most ő, Benedek pápaként élni és hirdetni szeretné a szeretet igazságát; az igazságot, mely a szeretetről szól. Az a benyomásunk támad, hogy a hit és a szeretet ezen két kiemelkedő tanúja, II. János Pál és XVI. Benedek közti együttműködés nem szakadt meg. XVI. Benedek folyamatosan felidézi Isten Szolgája, II. János Pál szent emlékezetét és folyamatosan pártfogását kéri.”

(Magyar Kurír/katolikus.hu)

fotók: Rochlitz Bernadett