Mindszenty-emlékmise Esztergomban
2006. május 14., vasárnap 20:30

Erdő Péter bíboros ünnepi szentmisében emlékezett meg Mindszenty József bíboros halálának évfordulójáról május 13-án az esztergomi bazilikában. A szentmisét közösen mutatta be Ternyák Csaba érsekkel, a Papi Kongregácó titkárával, Juliusz Janusz apostoli nunciussal, a Püspöki Konferencia tagjaival és az egyházmegye papságával.

A szentmisére az ország minden pontjáról érkeztek zarándokok, hogy imáikban Isten Szolgája Mindszenty József bíboros közbenjárását kérjék a nemzet lelki megújulásáért.

Ternyák Csaba érsek szentbeszédében Mindszenty bíboroshoz kapcsolódóan emlékeztetett a fatimai jelenés e napra eső évfordulójára, amelynek üzenete meghatározó volt a bíboros életében. Az érsek felidézte II. János Pál pápát is, aki ellen 25 évvel ezelőtt ezen a napon követtek el merényletet, és aki magyarországi látogatása során megemlékezett Mindszenty Józsefről.

Ternyák érsek kiemelte a bíboros-hercegprímás által a fatimai üzenet értelmében indított nemzeti engesztelő imamozgalmat, hangsúlyozva: „csak imádkozó ember építhet egy jobb világot”.

„Mindszenty bíboros kész volt elhagyni hazáját, hogy száműzetésben folytassa az engesztelést.” – mondta az érsek. „Mindszenty hercegprímás pásztori elkötelezettsége Jézus példája szerinti volt: életét adta nyájáért.” A bíboros szolgáljon példaként számunkra, hogy hogyan lehet minden körülmények között hűséggel lenni Istenhez és az Egyházhoz – zárta szentbeszédét Ternyák Csaba érsek.

A szentmise záróáldása előtt Erdő Péter bíboros a Szűzanya segítségét kérte, hogy az idei év kegyelmi év lehessen számunkra.

A szentmisét követően a papság levonult a bazilika kriptájába és megkoszorúzta Mindszenty József bíboros síremlékét.

Török Viktória/Magyar Kurír

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?