Papszentelések országszerte
2006. június 16., péntek 13:37

Június a pap- és diakónusszentelések hónapja. Az idei esztendőben előre láthatólag 36 pappal gyarapodik a Magyar Katolikus Egyház. Az újmisések közül 30 egyházmegyés és 6 szerzetes. A győri kivételével valamennyi egyházmegyében lesz szentelés, legtöbb a hajdúdorogiban (6), a veszprémiben és a kaposváriban (4-4). A szerzetesi szenteléseken három szerzetesi közösség osztozik. A ferencesek három, a jezsuiták két és a pálosok egy újmiséssel gazdagodnak.

Hazánkban a 2005. évi adatok szerint 2576 katolikus pap működik, ebből 2006 egyházmegyés és 568 szerzetes. A papságra készülő hittudományi főiskolások, egyetemisták száma a 2005/06-os tanévben 356 fő volt, ebből 263 egyházmegyés és 93 szerzetes.

A szentelések helyszínei és időpontjai megtalálhatók honlapunk Eseménynaptárában.

Kép: Magyar Kurír

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.