Gyulay Endre püspök búcsúzik egyházmegyéjétől
2006. augusztus 25., péntek 10:41

Ahogyan arról már korábban hírt adtunk, XVI. Benedek pápa elfogadta Gyulay Endre szeged-csanádi megyéspüspök lemondását, és az egyházmegye élére Dr. Kiss-Rigó László esztergom-budapesti segédpüspököt nevezte ki. Az alábbiakban a búcsúzó püspök körleveléből idézünk.

1987 júniusában érkezett meg hozzám II János Pál pápa püspökké kinevező bullája. Bár nem tartottam magamat alkalmasnak e szolgálatra, bíztam a pápa akaratában és a Szentlélek kegyelmében. Könnyített helyzetemen, hogy minden paptestvért és majdnem minden egyházközséget ismertem. Próbáltam sokszor tanácsot kérni, de vigyáztam arra is, hogy senki se irányítson lelkiismeretem ellen. Nagy gondot jelentett a paphiány, ezért kellet nem egyszer a követelő szükségre hallgatva olyanokat is áthelyeznem, akik eddig is megállták helyüket ott, ahol voltak, de összevonások miatt más helyre kellett küldenem. Talán szegényes körülmények között éltettem papjaimat, de más mód nem volt, hogy iskoláink és szociális otthonaink elinduljanak. Sokszor tapasztaltam e területen megértésüket.

Köszönöm az együttműködésüket a pasztorációban. Egyházmegyei zsinatunk jó felmérést adott, komoly iránymutatást nyújtott. Köszönöm mindazoknak, akik ezeket megvalósítani is próbálták. Örültem, hogy mind több helyen kerestek alkalmas férfiakat lektori, akolitusi szolgálatra. Egyházunk szándéka, hogy a világiak is aktívan vegyenek részt egyházunk életében, jó buzdítás erre az e szolgálatokban működők élete. Örömömre szolgált sok lelkipásztor áldozatos munkája, olykor betegen is, fáradtan is szolgálták a híveket és Krisztust.

Köszönöm mind a papok, mind a hívek sok-sok imáját. Isten kegyelme nélkül biztosan még rosszabbul tudtam volna feladataimat teljesíteni. Nem volt olyan vasárnap, amikor misémet ne „pro populo” szándékra végeztem volna, hogy valami viszonzást én is nyújtsak.Bárkit megbántottam, vagy úgy élte meg, hogy nem megfelelő módon beszéltem vagy viselkedtem vele, bocsánatot kérek tőle és kérem is megbocsátását.

Dr. Kiss Rigó László megyéspüspök beiktatására 2006. augusztus 26-án 10 órakor kerül sor a szegedi dómban.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Beteljesedett!