Erdő Péter bíborost választották a CCEE elnökének
2006. október 6., péntek 18:36

Erdő Péter bíborost választották elnökké az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (CCEE) találkozóján, Szentpéterváron. Első alkalommal rendezik meg Oroszországban, október 4. és 8. között az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (Consilium Conferentiarium Episcopalium Europae) plenáris ülését. A püspöki konferenciák elnökei az Orosz Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, Joseph Werth meghívására Szentpéterváron tartják találkozójukat.
A 34 európai püspöki konferencia elnökei új elnököt választottak 6-án délután a következő ötéves időszakra Erdő Péter bíboros, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnökének személyében. A szervezet két új alelnöke Josip Bozanic bíboros, zágrábi érsek és Jean-Pierre Ricard bíboros, Bordeaux-i érsek lett.

A mostani plenáris ülés központi témája a 2006-ban fennállása 35. évfordulóját ünneplő CCEE szolgálatának átgondolása. A püspökök a jövő evangelizációs tevékenységek főbb irányvonalairól tárgyalnak.

A munkálatok első részében a Moszkvai Ortodox Patriarkátus egy képviselője és Tadeusz Kondrusiewicz moszkvai érsek tart előadást a vallás és az egyház oroszországi helyzetéről. A második rész központi témája a hivatásgondozás lesz. A vizsgálandó témák között szerepel a házasság és család, az egyház Európában, az egyházak és az Európai Unió, valamint az európai egységesülési folyamat viszonya. Ezenkívül Stanislav Hocevar belgrádi érsek ismerteti a nagyszebeni III. Európai Ökumenikus Nagygyűlés előkészületeit.

A püspöki konferenciák egymás közötti kapcsolatainak erősítését főként szomszédos konferenciák esetében az Egyházi Törvénykönyv (CIC) előírja. Ennek az együttműködésnek számos formája alakult ki.

A két fő típusa: az egyes konferenciák közti kapcsolatok építése (képviselő küldése a szomszédos konferencia teljes üléseire, bizottságok létrehozása, kiadványok készítése, találkozók), illetve a püspöki konferenciákból álló kontinentális szervezetek. Ilyen szervezetek pl. az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) és a Latin-amerikai Püspöki Tanács (CELAM).

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Hogyan adhatja testét eledelül nekünk?