Újabb öt éves keret-megállapodás a Generali és a Magyar Katolikus Egyház között
2007. január 17., szerda 16:00

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, Erdő Péter bíboros-prímás, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye érseke, valamint Pálvölgyi Mátyás, a Generali-Providencia Zrt. vezérigazgatója január 17-én újabb, az év első napjától érvényes keret-megállapodást írt alá a Magyar Katolikus Egyház következő öt évre vonatkozó vagyon- és felelősségbiztosítására.
A biztosítási szerződés megújításán részt vett a Generali vezetőségének több tagja, köztük Ilics László igazgatósági tag. A megállapodás jelentőségét mutatja, hogy a biztosító székházában zajló aláíráson jelen volt Keresztes Szilárd hajdúdorogi megyéspüspök, az MKPK Gazdasági Bizottságának elnöke, valamint Német László, az MKPK titkára is.

A biztosítás, amely a 2002-ben megújított szerződés újabb meghosszabbítása, kiterjed a hitéleti (épületek, ingóságok) és nem-hitéleti funkciójú (oktatás-nevelés, szociális, egészségügyi) egyházi vagyonra. A vagyonbiztosítások mellett többek között a felelősségbiztosítások is a szerződés részét képezik.

A Generali 1992 óta biztosítja a Magyar Katolikus Egyház vagyonát. A biztosító ekkor még a plébániákkal, és különféle egyházi intézményekkel állt szerződéses kapcsolatban, amelyet fokozatosan az egyházmegyékkel, majd idővel országos szinten, központi irányítás alatt az MKPK-val való szerződéskötés váltott fel. Jelen biztosítási szerződés az általános felelősségbiztosításon túl fedezetet nyújt - többek között - olyan vagyoni jellegű károkra, mint a tűz- és elemi károk, vagy a betöréses lopás, valamint templomi harangok esetén egyéb speciális kockázatokra. A megállapodás országos kiterjesztésű.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Beteljesedett!