A Katolikus Egyház Magyarországon - 2007
2007. október 17., szerda 10:50

A Szent István Társulat gondozásában megjelent „A Katolikus Egyház Magyarországon – 2007” című kiadvány. Az ötven oldalas füzet bemutatja helyi egyházunk szervezeti felépítését, a püspöki konferencia működését és bizottságait, az egyházmegyéket, a főpásztorokat, a központi intézményeket, az egyházmegyék történetét és nemzeti kegyhelyeinket. Tartalmazza a lelkipásztori és hitéleti adatokat, statisztikákat, valamint egyházmegyéinek térképét.

A püspöki konferenciának húsz tagja van, a papok száma 2149, akik 13 egyházmegyében, egy területi apátság és egy apostoli exarchátus keretében összesen 2133 lelkipásztori állomáson (plébánia, fília, templomigazgatóság) végzik a lelkipásztori munkát. A hívek összlétszáma 5.952.000. Az előző évben hazánkban 45.425 katolikus keresztelő, 27.051 elsőáldozás, 20.682 bérmálkozás és 12.472 esküvő volt.

A füzet tartalmazza a Kárpát-medencén kívüli katolikus magyarság adatait is. Eszerint a külföldön élő magyar papok száma 280, akik közül 98-an vesznek részt a magyarok lelkipásztori ellátásában. Amerikában 31, Európában 28 és Ausztráliában 3 magyar egyházközség működik.

A kiadvány megvásárolható a Szent István Társulatnál.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.