Szent Erzsébet tér Kiskunhalason és Ibrányban
2007. november 8., csütörtök 07:47

A Molnár Levente által tervezett szoborBács-Kiskun megyében Kiskunhalas az első, ahol meghallgatásra talált Seregély István érsek felhívása, hogy minél több helyen nevezzenek el Árpád-házi Szent Erzsébetről közterületet.

Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek ebben a városban zárja le november 19-én a főegyházmegyei Szent Erzsébet-évet, mikor a Kossuth – Árpád – Dob utcák kereszteződésében lévő eddig név nélküli közterület felveszi az Árpád-házi Szent Erzsébet tér elnevezést, és a jubileumi év alkalmából emléktáblát avatnak.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Ibrányban december 16-án kapja a plébánia előtti tér Szent Erzsébet nevét. Az avatóünnepség részeként megáldják és elhelyezik a Molnár Levente által tervezett Szent Erzsébet-szobor alapkövét is.

Beteljesedett!