A verbita szentek éve is 2008
2008. január 28., hétfő 14:22

A II. János Pál pápa által szentté avatott két verbita szerzetes halálának századik évfordulója alkalmából az Isteni Ige Társasága jubileumi évvé nyilvánította az idei esztendőt.

Szent Arnold Janssen 1875-ben alapította az Isteni Ige Társaságát (verbiták), mely ma az egyik legnagyobb missziós szerzetesrendje az Egyháznak. A szintén általa kezdeményezett két női missziósrenddel, a Szentlélek Szolgálói (missziós nővérek) és a Szentlélek Szolgálói Örökimádó Nővérek közösségével együtt az Arnold-család ma már tízezer tagot számlál világszerte. Az első verbita misszionárius, a tiroli Josef Freinademetz 1879-ben kapta meg missziós kiküldetését Kínába. A rendalapítót és az első misszionáriust II. János Pápa 2003-ban avatta szentté. Haláluk századik évfordulója alkalmából az Isteni Ige Társasága a 2008-as évet Szent Arnold Janssen és Szent Josef Freinademetz éveként hirdette meg.

A magyar verbiták a budatétényi lelkigyakorlatos házban január 29-én 17 órakor kezdődő szentségimádással és szentmisével nyitják meg a jubileumi esztendőt. Az év folyamán pedig missziós lelkigyakorlatokat, plébániai missziókat, ifjúsági táborokat, lengyelországi és hollandiai zarándoklatokat, missziológiai tudományos ülést szerveznek és Kőszegen missziós múzeum nyílik.

Én vagyok az élet kenyere.

Soubirous Szent Bernadett

Egy enyhe téli napon rőzsegyűjtés közben ragyogó fénnyel körülvett lányalakot látott meg a Gave folyócska partján levő sziklabarlangnál. Ijedtében Rózsafüzérét kapta elő, a kisértés gondolatát keresztvetéssel akarta elhessegetni. A jelenség is keresztet vetett a rózsafüzérével, Bernadettel együtt némán imádkozta a szentolvasót. A kis Bernadettel rőzsét gyűjtő társnői semmit sem láttak a jelenésből.