Nagy a kereslet a Biblia iránt
2008. február 11., hétfő 12:58

A Biblia éve éppen csak elkezdődött, de máris elmondható, hogy a történelmi egyházak kezdeményezésére sokan felfigyeltek. Soha ennyien nem vásároltak Szentírást, és országszerte sok plébánia, oktatási és művelődési intézmény alakította ki saját Biblia évi programját.

A bibliakiadások iránti nagy érdeklődést az is elősegíti, hogy most nagy kedvezménnyel kínálja Szentírásait mindkét bibliaforgalmazással foglalkozó katolikus kiadó, a Szent Jeromos Katolikus Bibliatársulat és a Szent István Társulat (SZIT).

Az elmúlt hetekben akkora volt a roham, hogy a Szent István Társulat boltjaiban egyes formátumok átmenetileg most nem is kaphatók. A nyomda gőzerővel dolgozik – tudtuk meg Farkas Olivértől, a SZIT igazgatójától –, így még február folyamán ismét megvásárolható lesz a kiadó bibliacsaládjának valamennyi tagja, köztük a most ezer forint alatti, puhakötésű Ó- és Újszövetség is.

A Szent Jeromos társulat elnöke, Tarjányi Béla tájékoztatása szerint három-négyszer annyi Bibliát adtak el az elmúlt hónapban, mint máskor, és igen nagy a kereslet minden Bibliával foglalkozó egyéb kiadványaik iránt is. Náluk a hiánycikk az úgynevezett Aranybiblia, amely nagyméretű díszkiadás, gyönyörű kötésben, ötvös által készített aranyozott sarkokkal. A mesterek nem győznek eleget tenni a megrendeléseknek, így most két hónapos előjegyzéssel lehet példányhoz jutni.

A Hittudományi Kar és a hittudományi főiskolák biblikus témával foglalkozó szakemberei számára az idei esztendő igen zsúfoltnak ígérkezik. A különböző tudományos konferenciák, rendezvények mellett iskoláktól, plébániai közösségektől egyre másra érkeznek a meghívások előadásokra. A Szent Jeromos Bibliatársulat honlapján hasznos Biblia évi programajánlat található helyi közösségek számára, így akik még nem alakították ki éves programjukat, ne felejtsék megtekinteni.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.