Események, évfordulók

2018. április 23., szombat
Püspöki szentmise Nagyatádon

2018. április 23-án hétfő 16 órakor a nagyatádi Szent Kereszt templomban (Nagyatád, Széchenyi tér).) mutat be szentmisét Varga László megyéspüspök, a Máriás Papi Mozgalom tagjai számára. A szentmise után 18.00 órakor Kormorán jótékonysági koncert lesz. A bevételt a templom orgona felújítására fordítják.

Szabadegyetemi előadás Pécsett

2018. április 25-én, szerdán 18 órakor a Magtár Látogatóközpontban (7621 Pécs, Dóm tér 6.) a Pécsi Egyházmegye szabadegyetemi sorozatának keretében „Felelősség: környezet” címmel előadást tartanak: Udvardy György pécsi megyéspüspök, Zlinszky János jogász, tanár (PPKE ÁJK Környezetjogi és Versenyjogi Tanszék) Fóris Ferenc kertészmérnök, marketing szakmérnök, (KÖVET Egyesület).

Könyvbemutató

2018. április 25-én szerda 17.00 órakor a Kaposvári Püspökség nagytermében mutatják be a Magyar Kurír gondozásában, az Új Ember Kiadványok sorozatban megjelent interjúkötetet, Varga László kaposvári megyéspüspökkel beszélget Bodnár Dániel. A kötetet ismerteti Versegi Beáta Mária nővér, a Nyolc Boldogság Közösség tagja. (Kaposvár, Zárda u. 4.)

Hit a családban – Beszélgetés Veres András győri megyéspüspökkel

2018. április 26-án, csütörtökön 18 órakor Mosonmagyaróváron az Óvárosi Kávéház és Étteremben (9200 Mosonmagyaróvár, Jókai Mór u.) „Hit a családban” címmel Veres András győri megyéspüspökkel beszélget Vizsy Ferenc író, újságíró.

Püspöki katekézis Pécsett

2018. április 26-án, csütörtökön 18 órakor a Pécsi Székesegyházban megtartott szentmisét követően püspöki katekézist tart Udvardy György megyéspüspök a Dóm Kőtárban (7621 Pécs, Káptalan utca 8.): A katekézis után szerény agapé keretében lesz lehetőség a találkozásra, beszélgetésre.

Hatodik Keresztény Neveléstudományi Konferencia Vácon

2018. április 27-én, pénteken 9 órakor a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola (Vác, Konstantin tér 1-5.) a korábbi évek hagyományát folytatva idén a hatodik alkalommal szervezi meg a Keresztény Neveléstudományi Konferenciát „A nevelési értékek és a tudás szerepe a keresztény pedagógiában” címmel. A konferencia megnyitóján köszöntőt mond: Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök és dr. Libor Józsefné a Főiskola rektora. Részletek a főiskola honlapján: www.avkf.hu/index.php/event/nevtud_konf_2018/

Hálaadó szentmise a budapesti Országúti Ferences templomban

2018. április 27-én péntek 19 órakor köszöntik dr. Gorove László és Nényei Gábor állandó diakónusainkat szentelésük 25. évfordulója alkalmából. Az ünnepi szentmisét Varga László megyéspüspök mutatja be. (Budapest, Margit körút 23.)

2018. április 28., szombat
Imádság Háza Konferencia nyitó szentmise

2018. április 28-án, szombat 8.00 órakor szentmisével kezdődik Pécsett a IV. Imádság Háza Konferencia. A szentmisét Varga László kaposvári megyéspüspök mutatja be. (Pécs, Megyeri út 72.)

Havi bontás:
    2018. április