Események, évfordulók

2018. május 21-én, pünkösdhétfő
Pünkösdhétfő Sárospatakon

2018. május 21-én, pünkösdhétfőn Sárospatakon a Bodrog-parti szabadtéri rendezvénytéren „A Boldogságos Szűz Mária, az egyház anyja emléknapja és Szent Erzsébet szentté avatásának 783. évfordulója ünnepe” mottóval tartanak rendezvényt. A program 9.30 órakor veszi kezdetét kezdődik a zarándokok fogadásával. 10 órakor katekézist tart Dr. Linczenbold Levente teológiai tanár, plébános. 11 órától ünnepi szentmisét mutat be Ternyák Csaba egri érsek, a főcelebráns Böcskei László nagyváradi püspök. Ezt követetően indul a körmenet a Szent Erzsébet ereklyével. Megáldják a Szent Erzsébet Útra induló zarándokokat, majd az ebédidő után 14.30 órakor szentségimádás lesz a Szent Erzsébet Nővérekkel a Bazilikában. 15.15 órakor a kegytárgyak megáldására és a zarándokok elbocsátására kerül sor.

2018. május 21-én, pünkösdhétfő
Pünkösdhétfő Sárospatakon