Események, évfordulók

2018. május 21-én, pünkösdhétfő
Karizmák ünnepe - Az esztergom-budapesti főegyházmegye majálisa Máriaremetén

2018. május 21-én, pünkösdhétfőn 9 órától tartja: "Minden forrásom belőled fakad." (Zsolt 87,7) mottóval az esztergom-budapesti főegyházmegye a majálisát Máriaremetén. Program: Nektek! Veletek! Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus második előkészítő évének megnyitójára kerül sor. 14 órakor ünnepi szentmisét celebrál Erdő Péter bíboros. 10 órakor kezdődik az egyházmegyei ministránstalálkozó is, amelyhez a hivatásgondozó és ifjúsági referatúra programjai is csatlakoznak. A szabadtéri oltárnál 13 órakor kerül sor az egyházmegyei ministránsverseny eredményhirdetésére, majd 13.15 órakor Erdő Péter bíboros mond buzdítást annak a ministránscsapatnak, akik plébániájuk képviseletében nyáron Rómában részt vesznek a nemzetközi ministránstalálkozón. Többnyelvű szóróanyagokkal hírét viszik majd a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusnak és az ehhez kötődő előkészületi programnak.13.30-kor hirdeti meg a főpásztor a NEK második készületi évét, és iránymutatást, buzdítást is fűz ehhez. A pünkösdhétfői ünnep szentmiséje 14 órakor kezdődik majd a szabadtéri oltárnál. Ezután, várhatóan negyed 4-kor találkoznak majd a plébániák missziós küldöttei a NEK Titkárság szervezésében. Az önkéntesek, akik a saját közösségüket lelkesítik, hogy bekapcsolódjanak a kongresszus szervezésébe, előkészületeibe, eddigi tapasztalataikat osztják meg egymással.

2018. május 21-én, pünkösdhétfő
Karizmák ünnepe - Az esztergom-budapesti főegyházmegye majálisa Máriaremetén