Események, évfordulók

2018. június 27., szerda
Szent László király ünnepe
2018. június 27-én, szerdán, 18 órakor a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek ünnepi szentmisét mutat be Szent László király tiszteletére. A szentmisét körmenet követi a Szent László-hermával Győr belvárosában.

Oltárszentelés Fóton
2018. június 24-én, vasárnap a 10.00 órakor kezdődő szentmise elején Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök megszenteli a fóti Szeplőtelen fogantatás plébániatemplom oltárát.

2018. június 30., szombat
XIV. Váci Egyházmegyei Találkozó
2018. június 30-án, szombaton, Mátraverebély-Szentkút Nemzeti Kegyhelyen tartják a XIV. Váci Egyházmegyei Találkozót, melynek mottója: Minden forrásom belőled fakad. (Zsolt 87,7). 11 órakor ünnepi szentmisét mutat be Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök, a mise után eucharisztikus körmenetet tartanak. A részletes programot itt találják: http://vaciegyhazmegye.hu/programok/2408/XIV-VACI-EGYHAZMEGYEI-TALALKOZO.html

2018. június 21., csütörtök
Motoros lelkigyakorlat és zarándoklat

A Máriapócsi Motoros Búcsúra idén egynapos lelkigyakorlattal készül a Görögkatolikus Motorosok Közössége, mely egyben zarándoklat is lesz Máriapócsra. A részletes programot itt találják: http://hd.gorogkatolikus.hu/Motoros-lelkigyakorlat-es-zarandoklat-2018-junius-21

Kocsis Fülöp érsek - metropolita szombaton vesz részt a zarándoklaton.

Tanévzáró hálaadó pedagógusbúcsú
2018. június 24-én, vasárnap lesz az óvodapedagógusok, oktatók, tanítók búcsúja Máriapócsón. Az év egyik legnagyobb érdeklődésre számot tartó rendezvényére több mint 1200 érdeklődőt várnak. A szakmai programokkal tarkított összejövetelt a Hajdúdorogi Főegyházmegye szervezi, ami elsősorban a Görögkatolikus Metropólia pedagógusinak szól. 11 órától Püspöki Szent Liturgia a kegytemplom előtti téren Kocsis Fülöp érsek-metropolita vezetésével. 13 órától Kocsis Fülöp érsek-metropolita, Orosz Atanáz és Szocska Ábel püspökök átadják a Szent Gellért-díj ezüst fokozatát ás a Hajdúdorogi Főegyházmegye, a Miskolci Egyházmegye és a Nyíregyházi Egyházmegye oktatási, hitoktatási elismeréseit. (Részletes progamot itt talának: https://www.nyirgorkat.hu/?q=hir&id=2090)

Tanévzáró hálaadó pedagógusbúcsú

2018. június 25., hétfő
Kiállítás megnyitó - “Ecsettel a békéért”
2018.június 25-én, hétfőn a Krajczáros Alapítvány és a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház szeretettel vár minden érdeklődőt 16.30 órakor az “Ecsettel a békéért” című kiállítás megnyitójára és az azt követő Gyóni Géza megemlékezésre születésének 134., halálának 101. évfordulóján. A kiállítás megnyitón köszöntőt mond Spányi Antal megyéspüspök. A kiállítást bemutatja Németh István, a Krajczáros Alapítvány elnöke. Közreműködik Kocsán István, nyugállományú alezredes és Mátyus Istvánné. A kiállítás július 6-ig tekinthető meg hétfőtől péntekig 10-16 óráig, szombaton 10-12 óráig.

2018. június 28., csütörtök
Kőszeg-Mariazell zarándoklat dr. Székely János megyéspüspökkel
2018. június 28. (csütörtök) – 2018. június 30. (szombat) között zarándoklatot szerveznek Kőszeg és Mariazell között dr. Székely János megyéspüspökkel.

Érseki szentmise Aldebrőn
Június 24-én, vasárnap 11 órakor szentmisét mutat be Ternyák Csaba egri érsek Aldebrőn.

2018. június 30., szombat
Érseki szentmise a XXIV. Jász Világtalálkozón
Június 30-án, szombaton 9 órakor, Jászfényszarun szentmisét mutat be Ternyák Csaba egri érsek a XXIV. Jász Világtalálkozó alkalmából.

2018. június 22., péntek
A pécsi Székesegyház felszentelésének 127. évfordulója és egyházmegyei karnagytalálkozó
2018. június 22-én, pénteken a Pécsi Egyházmegye először szervez karnagytalálkozót. A zártkörű találkozón az egyházmegyei karnagyok 15 és 17 óra között négy témában négy előadót hallgathatnak meg, majd próbát tartanak az ünnepi szentmisére. 18 órakor a pécsi Székesegyház felszentelésének 127. évfordulója alkalmából Udvardy György pécsi megyéspüspök szentmisét celebrál a Pécsi Székesegyházban (7621 Pécs, Dóm tér 1.). Hagyományteremtő szándékkal ezen az ünnepen tartja évzáró hálaadó ünnepét a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola is.

2018. június 22., péntek
A Boldog Apor Vilmos püspök tiszteletére hirdetett rajzpályázat díjkiosztója
2018. június 22-én, pénteken, 17 órakor, a győri Püspökvárban (Toronykilátó, Ereklye-terem) tartják a Boldog Apor Vilmos püspök tiszteletére hirdetett rajzpályázat díjkiosztóját. A díjakat átadja Veres András győri megyéspüspök.

Havi bontás:

2018. június
    2018. július
Gyűjtsetek kincseket a mennyben!