Események, évfordulók

2018. április 27., péntek
Hatodik Keresztény Neveléstudományi Konferencia Vácon
2018. április 27-én, pénteken 9 órakor a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola (Vác, Konstantin tér 1-5.) a korábbi évek hagyományát folytatva idén a hatodik alkalommal szervezi meg a Keresztény Neveléstudományi Konferenciát „A nevelési értékek és a tudás szerepe a keresztény pedagógiában” címmel. A konferencia megnyitóján köszöntőt mond: Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök és dr. Libor Józsefné a Főiskola rektora. Részletek a főiskola honlapján: www.avkf.hu/index.php/event/nevtud_konf_2018/

2018. május 6., vasárnap
Anyák-napi megemlékezés és az idei Althann-év programjának ismertetése Vácon
2018. május 6-án, vasárnap, 16 órakor kezdődik az Anyák-napi megemlékezés és az idei Althann-év programjának ismertetése Vácon, a Nagypréposti palota kapujánál (2600 Vác, Március 15. tér. 4). A „Mit hagytak ránk az Althann-ok” című kamara-kiállítást dr. Beer Miklós, váci megyéspüpsök nyitja meg.

2018. május 1., kedd
Brenner János boldoggá avatása
2018. május 1-jén, kedden tartják Brenner János boldoggáavatását Szombathelyen, az Emlékmű dombon. A program 9 órakor kezdődik. A 11 órakor kezdődő boldoggá avatási szentmisét Mons. Angelo Amato bíboros, a Szentté avatási Ügyek Kongregációja prefektusa mutatja be a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia tagjaival. Szentbeszédet mond Erdő Péter, bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek. Részletes programot, információkat a https://brennerjanos.hu oldalon találhatnak.

2018. május 3., csütörtök
Első csütörtöki Eucharisztia ünnep (Szeminárium)
Május 3-án, csütörtökön 18 órakor a Szeminárium templomban lesz a város egyházközségeinek közös elsőcsütörtöki Eucharisztia ünnepe. 18 órakor misét celebrál Spányi Antal megyéspüspök a város papságával együtt. (Székesfehérvár, Petőfi u. 3, 8000)

2018. április 26., csütörtök
Püspöki katekézis Pécsett
2018. április 26-án, csütörtökön 18 órakor a Pécsi Székesegyházban megtartott szentmisét követően püspöki katekézist tart Udvardy György megyéspüspök a Dóm Kőtárban (7621 Pécs, Káptalan utca 8.): A katekézis után szerény agapé keretében lesz lehetőség a találkozásra, beszélgetésre.

2018. április 26., csütörtök
Hit a családban – Beszélgetés Veres András győri megyéspüspökkel
2018. április 26-án, csütörtökön 18 órakor Mosonmagyaróváron az Óvárosi Kávéház és Étteremben (9200 Mosonmagyaróvár, Jókai Mór u.) „Hit a családban” címmel Veres András győri megyéspüspökkel beszélget Vizsy Ferenc író, újságíró.

Havi bontás:

2018. április
    2018. május
Nem nagyobb a szolga uránál, sem a küldött küldőjénél.
  Jn 13,16-20