Események, évfordulók

2018. április 27., péntek
Hatodik Keresztény Neveléstudományi Konferencia Vácon
2018. április 27-én, pénteken 9 órakor a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola (Vác, Konstantin tér 1-5.) a korábbi évek hagyományát folytatva idén a hatodik alkalommal szervezi meg a Keresztény Neveléstudományi Konferenciát „A nevelési értékek és a tudás szerepe a keresztény pedagógiában” címmel. A konferencia megnyitóján köszöntőt mond: Dr. Beer Miklós váci megyéspüspök és dr. Libor Józsefné a Főiskola rektora. Részletek a főiskola honlapján: www.avkf.hu/index.php/event/nevtud_konf_2018/

2018. április 25., szerda
Szabadegyetemi előadás Pécsett
2018. április 25-én, szerdán 18 órakor a Magtár Látogatóközpontban (7621 Pécs, Dóm tér 6.) a Pécsi Egyházmegye szabadegyetemi sorozatának keretében „Felelősség: környezet” címmel előadást tartanak: Udvardy György pécsi megyéspüspök, Zlinszky János jogász, tanár (PPKE ÁJK Környezetjogi és Versenyjogi Tanszék) Fóris Ferenc kertészmérnök, marketing szakmérnök, (KÖVET Egyesület).

2018. április 26., csütörtök
Püspöki katekézis Pécsett
2018. április 26-án, csütörtökön 18 órakor a Pécsi Székesegyházban megtartott szentmisét követően püspöki katekézist tart Udvardy György megyéspüspök a Dóm Kőtárban (7621 Pécs, Káptalan utca 8.): A katekézis után szerény agapé keretében lesz lehetőség a találkozásra, beszélgetésre.

2018. április 26., csütörtök
Hit a családban – Beszélgetés Veres András győri megyéspüspökkel
2018. április 26-án, csütörtökön 18 órakor Mosonmagyaróváron az Óvárosi Kávéház és Étteremben (9200 Mosonmagyaróvár, Jókai Mór u.) „Hit a családban” címmel Veres András győri megyéspüspökkel beszélget Vizsy Ferenc író, újságíró.

Havi bontás:

2018. április
Hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek!
  Mk 16,15-20