Csaladjaink.hu

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia közleménye

Fájdalommal tapasztaljuk, hogy az utóbbi időben megint egyházunkkal és legszentebb ünnepeinkkel kapcsolatban gyalázkodó, gyűlöletkeltő megnyilatkozásokra kerül sor.
Aggodalommal látjuk, hogy más közösségek is hasonló támadások céltábláivá válnak.
Ugyancsak számos esetben találkozunk a tájékoztatásban a manipuláció és az egyházunk elleni tervszerű hitelrontás jelenségével.
Kötelességünk, hogy hitet tegyünk az emberi méltóság védelme és a szabadságjogok helyes értelmezése mellett. A szólásszabadság nem jogosíthat fel senkit a rágalmazásra, a személyek, nemzetek, nemzetiségek, etnikai csoportok, vallási közösségek és általában a hívő emberek elleni izgatásra, gyalázkodásra és gyűlöletkeltésre.
A szabadságjogokkal való durva visszaélés népünk életét, összefogását és jövőjét veszélyezteti.
Csak a nagylelkű szeretet és az önfegyelem segít a kiengesztelődésben és a kölcsönös bizalom építésében.

Budapest, 2009. június 3.

a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

Aki az ajtón megy be, az a juhok pásztora.
  Jn 10,1-10

2018. április 23., szombat