Csaladjaink.hu

2005. augusztus 18-21.

Úr Angyala a szentmise után

Kedves Barátaim!

Szép ünnepünk és a XX. Ifjúsági Világnap is a végéhez közeledik. A szívemben fölhangzik egy hangos „Köszönöm!”.

Bizonyos vagyok benne – és hallom is –, hogy ez mindannyiatokban egyöntetűen visszhangzik. Maga Isten ültette ezt a szívünkbe, és Ő pecsételte meg az Eucharisztia ünneplésével: mert az „Eucharisztia” szó annyit jelent, hogy „hálaadás”. Igen, kedves fiatal barátaim, a hála szava, mely a hitből fakad, a Neki – az Atyának és a Fiúnak és a Szentléleknek – szóló dicséretben fejeződik ki, aki a maga végtelen életének nagy bizonyságát adta nekünk.

A mi „hálánk”, mely elsősorban Istenhez száll – hiszen csak Ő ajándékozhatta nekünk azt, ami történt –, kiterjed mindazokra, akik a szervezésen és a megvalósításon dolgoztak. Az Ifjúsági Világnap ajándék volt, de ahogyan megvalósult, sok-sok munka eredménye is. Ezért szeretnék szívből köszönetet mondani különösen a Laikusok Pápai Tanácsának, melynek elnöke, Stanislaw Rylko érsek úr nagy segítséget kapott e Tanács titkárában, Msgr. Josef Clemensben, aki hosszú éveken át az én titkárom is volt. Köszönetem ugyanígy szól német Püspöktestvéreimnek, elsősorban természetesen Joachim Meisner bíboros úrnak, Köln érsekének. Köszönetet mondok a politika és a közigazgatás képviselőinek, akik sokat tettek és nagylelkűen segítettek, hogy ezekben a napokban minden rendezvény fennakadások nélkül folyhasson le; köszönöm a német egyházmegyékből és minden nemzetből való sok önkéntes munkáját. Szívből kívánom, hogy „Isten fizesse meg” a sok kontemplatív kolostor lelki segítségét, akik imáikkal kísérték ezt az ifjúsági találkozót.

Most, amikor a föltámadott Krisztus élő jelenléte táplálja bennünk a hitet és a reményt, örömmel hirdetem meg, hogy a következő Ifjúsági Világnap 2008-ban Ausztráliában, Sidney-ben lesz. Az egész világról érkezett fiatalok életútját Mária anyai és figyelmes vezetésére bízzuk!

Most pedig imádkozzuk el az Úr Angyalát!

Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és ez elég nekünk.