Csaladjaink.hu

Nyilatkozat

Az RU 486 jelű abortusztabletta magyarországi engedélyezésével kapcsolatban

Az előző hetekben sok információ látott napvilágot az RU 486 jelű abortusztabletta magyarországi engedélyezésével kapcsolatban, ezért a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia fontosnak tartja felhívni a katolikus hívek figyelmét arra, hogy az abortusz minden formája az emberi élet kioltása, amely a Teremtő örök törvénye folytán súlyos bűn, így a Katolikus Egyház sem taníthat mást erről az igazságról.

Ebből a szempontból a művi terhességmegszakítás és az abortusztabletta alkalmazása egyforma súlyú és semmiképpen sem mondhatjuk, hogy humanizálja ezt a cselekedetet. Az emberi élet a fogantatástól kezdve védelmet érdemel. Éppen ezért az egész társadalom fontos feladata támogatni a válsághelyzetbe jutott anyákat.

Budapest, 2012. június 1.

a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia

Én vagyok az út, az igazság és az élet.