1948

április eleje Államosítják a Szent István Társulat nyomdáját, a Stephaneumot.
május 11. Mindszenty József bíboros püspökkari körlevélben kilátásba helyezi az egyházi fenyítést az iskolák államosítását támogatókkal szemben.
május 13. A fatimai ájtatosságon a Gellért-hegyi sziklakápolna előtt százezer hívő vesz részt.
május 19. Ortutay Gyula vallás- és közoktatásügyi miniszter levélben tárgyalásokra hívja a püspöki kart az iskolák ügyében. Május 29-i válaszában Mindszenty bíboros kéri, hogy a kormány vegye le a napirendről az iskolák államosításának kérdését.
május 20. XII. Piusz pápa Rogács Ferenc szombathelyi püspöki vikáriust pécsi segédpüspökké nevezi ki.
május 22-23.  A Makón rendezett Mária-napon 57 községből 85 ezer hívő vesz részt.
június  Országszerte tiltakozásokat tartanak az iskolák államosítása ellen.
június 5-6. Máriagyűd 800 éves ünnepségen 150 ezer zarándok vesz részt.
június 16. Az országgyűlés megszavazza az egyházi iskolák államosítását (1948/33. tc.).
augusztus 8. Meghal Madarász István kassai püspök, aki 1945-ben székhelyét áttette Hejcére.
augusztus 15. Kilencszáz éves jubileumát ünnepli a budapest-belvárosi Nagyboldogasszony-templom.
augusztus 20. Elmarad a Szent Jobb körmenet, melyet legközelebb csak négy évtized múlva, 1989-ben tartanak.
szeptember 7-8. Mária-kongresszust rendeznek Zalaegerszegen.
november 5. A püspöki kar hálás köszönetét fejezi ki az ország prímásának, Mindszenty Józsefnek apostoli munkájáért.
november 19. Letartóztatják Zakar Andrást, Mindszenty bíboros titkárát.
december 26.  Letartóztatják Mindszenty József hercegprímást.

Példát adtam nektek, hogy amit én tettem, ti is tegyétek meg.