Az Egyház parancsolatai

Az Egyház öt parancsolatának célja, hogy biztosítsa a hívők számára az imádságos lelkületben, a szentségi életben, s az Isten és a felebarát szeretetében való fejlődés minimumát.

A következők:

1. Vasárnap és parancsolt ünnepeken vegyél részt a szentmisén és tartózkodj a munkától és az olyan tevékenységektől, amelyek akadályozhatják e napok megszentelését;

2. bűneidet évente legalább egyszer gyónd meg;

3. az Eucharisztiát legalább húsvétkor vedd magadhoz;

4. az Egyház által meghatározott napokon tartózkodj a húseledeltől és tartsd meg a böjtöt;

5. lehetőségeid szerint segítsd az Egyházat anyagi szükségleteiben.

(Forrás: A Katolikus Egyház Katekizmusának Kompendiuma 432.;
szintén olvasható A katolikus egyház ifjúsági katekizmusa (YOUCAT) 345.pontjában is.)

Vajon Isten nem szolgáltat igazságot választottjainak, akik hozzá folyamodnak?

Nagy Szent Gertrúd

1256-ban született Eislebenben (Türingia). Öt is a "Nagy" melléknévvel szokták emlegetni. Már ötéves korában kolostorba került Helftába. Az apátnő irányításával nagy teológiai és humanista műveltségre tett szert. 1281-től kezdve részesült misztikus látomásokban. Ezeket sokáig titkolta, csak 1289 nagycsütörtökön kezdett róluk beszélni és írni. Gyakran beszélt az Eukarisztia és Jézus Szíve misztériumáról. A Jézus Szíve litánia majdnem minden megszólítása szerepel már az ő írásaiban. Nővértársait alázatosan, szeretettel szolgálta. 1302. november 13-án halt meg.

Legyen a kezdőlapom!      Mozgó ünnepek 2031-ig (pdf)       Mobil változat       RSS       Impresszum