Több a pap, de a hívek száma gyorsabban növekszik
2008. március 17. hétfő 14:21

Világviszonylatban a papok és a szeminaristák száma továbbra is növekszik, de nem olyan mértékben, mint a katolikus népesség – jelentette be a Szentszék sajtóirodája, miután bemutatták XVI. Benedek pápának az Annuario Pontificio, vagyis a pápai évkönyv idei kiadását. A kötetben szereplő adatok a világegyház 2006. december 31-i állapotát rögzítik.

A vizsgált évben 1,115 millióról 1,131 millióra, vagyis 1,4 százalékkal, emelkedett a katolikusok száma. A papság létszáma 407 ezer 262, ami 0,21 százalékos, 851 fős gyarapodást jelent. A kis- és nagyszeminaristák száma nagyobb mértékben, 0,9 százalékkal emelkedett. A növekedésben általában Ázsia és Afrika áll az élen, olyannyira, hogy ellensúlyozza az Európában és Amerikában sok helyen tapasztalható stagnálást vagy fogyást.

Hazánkban a 2006 végi egyházmegyei összesítések szerint 5,9 millió a katolikus hívek és 2149 a papok száma.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)