Bonifác-medáliát kapott Erdő Péter bíboros
2008. április 4. péntek 13:26

Robert Zollitsch freiburgi érsek, a Német Katolikus Püspöki Konferencia elnöke Bonifác-medáliát, a német püspöki kar legmagasabb kitüntetését adta át a Erdő Péter bíborosnak, az MKPK elnökének április 4-én a budapesti Prímási Palotában.

A kitüntetést olyan személyek kapják, akik kimagasló tevékenységükkel hozzájárulnak a német nép és Katolikus Egyház, valamint a világ népeinek és katolikusainak egységéhez, továbbá tudományos felkészültségükkel az Egyház érdekében maradandót alkottak.

A magas kitüntetésben többek között Walter Kasper bíboros, a Keresztények Egysége Pápai Tanácsának elnöke, Joseph Höffner bíboros-érsek, Oswald von Nell-Breuning SJ, az egyház szociális tanításának legkiemelkedőbb német egyénisége, a „Quadragesimo anno” pápai körlevél előkészítője, valamint a Bethlehem Egyetem dékánja, Daniel Casey és Avi Primor Izrael állam németországi nagykövete részesült.

A Német Katolikus Püspöki Konferencia legmagasabb kitüntetését a „német nép apostoláról”, Szent Bonifácról nevezték el.

Forrás: Esztergom-Budapesti Főegyházmegye