Világítótorony volt a magyar teológiai gondolkodásban
2008. június 16. hétfő 12:15


Gál Ferenc dogmatikaprofesszor, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem alapító rektora halálának tizedik évfordulóján emléktáblát avattak Budán június 15-én, a felső-krisztinavárosi plébániaépület falán. Gál Ferenc 1960-tól 1998-ban bekövetkezett haláláig ebben a házban lakott, alkotott az itteni plébániatemplomban lelkipásztorkodott.


A megemlékezés ünnepi szentmisével kezdődött, amelyet Kiss-Rigó László szegedi-csanádi megyéspüspök mutatott be. Homíliájában a következő szavakkal méltatta egykori tanárát: „Mindig személyes volt, értette az egyetemi tanár és értette a kis hittanos. Az a szerénység, az az igényes egyszerűség, az a sallangmentesség, ami őt jellemezte, mindannyiunk számára ma is példa.”

Az emléktábla előtt Zlinszky János alkotmányjogász beszélt Gál Ferencről, akihez több évtizedes ismeretség fűzte: „Emlékszem, milyen érdeklődéssel és figyelemmel hallgattuk konferenciabeszédeit az egyetemi templomban és milyen öröm volt, amikor egy-egy újabb könyve megjelent, mert kevés volt akkoriban az igaz, világos és egyértelmű szó”.

Kránitz Mihály a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Kara nevében hajtott fejet Gál Ferenc emléke előtt, és idézte fel munkásságát: „Gál professzor úr szellemi, lelki munkásságával, összeszedett és alázatos életével, a hit tanításában és továbbadásában elkötelezett magatartásával világítótorony volt több mint öt évtizeden át a magyar teológiai gondolkodásban.”



           
    (Forrás: MKPK Sajtóiroda)