Legyen a székesfehérvári püspök vendége a Múzeumok Éjszakáján!
2008. június 18. szerda 10:13

Spányi Antal megyéspüspök látja vendégül a művészet, a kultúra és a gasztronómia kedvelőit a Múzeumok Éjszakáján június 21-én Székesfehérvárott.

A Székesfehérvári Egyházmegyei Múzeum egyedi látványvilágú, különleges élményt nyújtó „Bibliai Találkozások” című kiállítása ezen a napon ingyenesen látogatható. A múzeum udvarán 18 órától bibliai ételek kóstolója várja az ősi ételek iránt érdeklődőket, melyekhez helyi ízek is társulnak az egykori püspöki birtokon termő pákozdi borokból. A kiállításra érkező gyerekek – szakember segítségével – hagyományos nyomdatechnikával készíthetnek emléklapot a múzeumban kiállított Gutenberg-présen.

Az Egyházmegyei Múzeum különleges és hagyományteremtő estéjét 20 órától dzsesszkoncert zárja.