Esztergomban tartották a Magyar és Szlovák Püspöki Konferencia állandó tanácsának találkozóját
2004. október 21. csütörtök 12:36

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia és a Szlovák Katolikus Püspöki Konferencia elnökei és állandó tanácsainak tagjai október 20-án Esztergomban találkoztak, és kölcsönösen tájékoztatták egymást lelkipásztori munkájukról. Kicserélték tapasztalataikat a szlovák egyház öt éves lelkipásztori tervéről és a magyarországi egyházmegyei zsinatokról.

Áttekintették az Európai Unióhoz való csatlakozás óta felmerült kérdéseket, a globalizáció egyre erőteljesebb érvényesülése okozta új problémákat, a menekültek, a bevándorlók és a kisebbségek, különösen a romák körében folytatott lelkipásztori feladatokat. Ismertették a most kezdődött Eucharisztia Éve megünneplésére vonatkozó kezdeményezéseiket.

E témák mellett a püspökök más társadalmi, egyházi és politikai kérdéseket is megvitattak. Az állandó tanácsok tagjai kifejezték óhajukat, hogy ne csak közöttük legyen egyre szorosabb a kapcsolat, de a többi közép- és kelet-európai ország püspöki testületeivel is erősödjék az együttműködés, és közösen keressék az európai társadalmi problémákra az Egyház válaszait.

Budapest, 2004. október 20.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)