Plébániák kerestetnek
2008. július 4. péntek 10:53

Rangos keresztény világesemény színhelye lesz hazánk augusztusban. Balatonfüreden tartják 16. és 23. között a missziológusok világtalálkozóját. A Nemzetközi Missziológiai Társaság (IAMS) ökumenikus világszervezet, félezer protestáns, katolikus és ortodox szakember, valamint 78 intézmény (egyetemi tanszékek, kutató intézetek stb.) a tagja.

A nagyszabású nemzetközi rendezvény helyszínéül a missziológusok világszervezete azért választotta Magyarországot, mert erősíteni szeretné Közép-Európában a missziós lelkületet. A szervezők mintegy 250 résztvevőre számítanak a világ minden részéről. A missziós szakemberek augusztus 17-én, vasárnap négyfős csoportokban budapesti katolikus és protestáns templomokat keresnek fel, részt vesznek a szertartásokon, ahol igét hirdetnek és betekintést nyerhetnek a magyar vallási életbe.

A plébánialátogatáshoz helyszíneket keresünk. A konferencia résztvevői augusztus 17-én délelőtt 9 órára érkeznek a kelenföldi Magyar Szentek templomához, ahonnan a vendéglátó egyházközség képviselői négyfős csoportokban viszik őket magukkal templomunkba a délelőtti szentmisére. A katolikus helyszínekre jelentkezők között valószínűleg papok is lesznek, aki koncelebrálnak, és készek rövid homíliát is mondani. A szentmisét követően a vendégek ismerkednek a közösséggel, a plébániai élettel. Ebédre vendégül kell őket látni, és 14 órára visszahozni őket a Magyar Szentek templomához. A konferencia résztvevőinek nagy száma miatt összesen 20 plébánia illetve templomi közösség kell, hogy vendégeket fogadjon, de egyelőre csak nyolc jelezte biztosra fogadókészségét.

Várjuk további (budapesti) egyházközségek jelentkezését július 8-ig a következő elérhetőségeken: Rochlitz Bernadett sajtóreferens (321-0945, vagy rochlitz[kukac]katolikus.hu).
Bővebb információ: http://www.missionstudies.org/

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)