Rendkívül ritka papi jubileum
2008. július 7. hétfő 09:55

A Veszprémi Egyházmegye legidősebb és egyben az ország második legidősebb katolikus papja, a 99 esztendős Jung József prépost pappászentelésének 75. évfordulója alkalmából július 7-én 18 órakor mutatja be platinamiséjét a zsámbéki plébániatemplomban. Az idős lelkipásztor 1909-ben Torontál vármegyében született, az Al-Duna-menti Székelykevén.

Münsterben és Zágrábban végezte a teológiát, a nagybecskereki püspökség papjaként szolgált a II. világháború végéig, mikor Titó partizánjai elől menekülnie kellett. A Veszprémi Egyházmegyében jelentkezett szolgálatra, és több mint fél évszázadon át bakonyoszlopi plébános volt. A két éve Zsámbékra visszavonult és a premontrei nővérek gondoskodó szeretetét élvező idős lelkipásztor jubileumi szentmiséjére nagy számban érkeznek hívek és paptársak a Nagybecskereki és a Veszprémi Egyházmegyéből.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)