Kétezer fiatalt vár a Magyar Sydney
2008. július 11. péntek 10:46

Az Egri Főegyházmegye és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Ifjúsági Bizottsága július 17. és 20. között Egerben szervez találkozót. A határon inneni és túli magyar fiatalok részvételével zajló katolikus napok az ausztráliai Sydney-ben megrendezendő XXIII. Ifjúsági Világtalálkozó társrendezvénye.

1984-ben II. János Pál pápa indította el az ifjúsági világtalálkozók sorát, legutóbb, 2005-ben Kölnben gyűltek össze a világ katolikus fiataljai. Mivel a távolság és a költségek miatt igen kevés európai fiatal tud részt venni az ausztráliai találkozón, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia úgy határozott, hogy a július 15. és 20. közötti a világeseménnyel egy időben nagyszabású találkozót rendez Egerben, Magyar Sydney néven.

Az egri katolikus ifjúsági napok tematikájában és felépítésében hasonlít a sydney-ihez, de a magyarságot érintő témák és gondolatok is jelentős szerepet kapnak a négy nap során. A Magyar Sydney mottója: Tanúim lesztek – amely a világtalálkozó szlogenjéhez kapcsolódik („Amikor leszáll rátok a Szentlélek, erő tölt el benneteket, és tanúim lesztek” – ApCsel 1,8).

A találkozó célja együtt élni és ünnepelni a világegyházzal, a Szentatyával, a sydney-i Ifjúsági Világtalálkozó résztvevőivel és a magyar katolikus fiatalokkal. Nagy hangsúlyt kap a rendezvényen a 2008-ra meghirdetett Biblia évének méltó megünneplése is. Magyar főpásztorok vezette szentmisék, katekézisek, egyéb lelki és kulturális programok a sarokkövei az egri találkozónak, amelynek részeként „A Szentlélek útja” néven különleges, hétállomásos zarándoklatot is tesznek a fiatalok a városban. Az ifjúságnak többször is lehetősége lesz a Sydney-ben zajló eseményekbe bekukkantani, július 20-án, vasárnap éjjel a vállalkozó kedvűek élőben követhetik a XVI. Benedek által celebrált ausztráliai záró szentmisét.

A Magyar Sydney-re a szervezők mintegy kétezer főt várnak – nemcsak Magyarországról, hanem a határokon túlról is. A Szentatya üzenete, a rendezvény részletes programja és további információk a www.eger2008.hu honlapon olvashatók.

Forrás: Magyar Kurír – MKPK Sajtóiroda