Legyenek nyitva a templomok
2008. augusztus 8. péntek 08:08

Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspök körlevelében a következő szavakkal buzdítja papjait a templomok napközbeni nyitvatartására:

Az egyházmegyét járva több alkalommal zárva találtam templomokat napközben is. Szeretném, ha templomaink napközben nyitva lennének. Ha megoldható állandó felügyelet mellett, egy-egy nyugdíjas, vagy ráérő hívő közreműködésével. Ha a héten egy napot tud vállalni valaki, az is jó. Így az egész hét lefedhető. Ha személyes őrzése a templomnak nem megoldható, legalább ráccsal kell ellátni az előteret, hogy a külső ajtón be tudjanak menni a hívek, az Oltáriszentség előtt imádkozni. Biztassuk is őket, tudatosítva bennük, ha a templom előtt mennek el, nyugodtan betérhetnek egy-két percre adorálni. Attól való félelmünkben, hogy a templomot kirabolják, nem szabad a híveket elzárni a napközbeni személyes templomi imádság lehetőségétől.