Folytatódik a Közép-európai Katolikus Találkozó
2004. október 27. szerda 16:48

A Közép-európai Katolikus Találkozót szervező nyolc ország püspöki konferenciáinak elnökei és titkárai október 25-26-án Pozsonyban kiértékelték az ez év májusában a közös mariazelli zarándoklattal befejeződött, Népek zarándoklatában kicsúcsosodó egy éves programsorozatot, és a további együttműködés lehetőségeiről tárgyaltak. Magyarországról Seregély István érsek és Veres András püspök, az MKPK elnöke és titkára vett részt a megbeszélésen.

A püspöki konferenciák vezetőiben megfogalmazódott a szándék, hogy a nyolc ország helyi egyházának összefogását, közös cselekvését fenn kell tartani, és még hatékonyabbá kell tenni. A konferenciák titkárai a konkrét tervek kidolgozására hamarosan találkozni fognak. Újabb közös rendezvényekre készülnek, így például a mariazelli zarándoklat első évfordulóján együtt vesznek részt a boszniai Kupres háborúban lebombázott és addigra újjáépülő templomának felszentelésén. E templom részére készült az a nyolc harang, amelyet a mariazelli zarándoklat keretében szenteltek meg, és az egyes országok katolikusai ajándékoznak a bosnyák templomnak. (MKPK Sajtóiroda/www.katolikus.hu)