Kérjük az aratás urát!
2008. szeptember 16. kedd 10:39

Spányi Antal székesfehérvári megyéspüspök a papi hivatások számának csökkenése és a szolgálatot teljesítő papokra háruló egyre nagyobb terhek miatt imaszövetséget hívott életre, amelybe hívők és lelkipásztorok egyaránt beléphetnek. A Prohászka Imaszövetség a bibliai felszólításnak tesz eleget: „Kérjétek az aratás urát, küldjön munkásokat aratásába!”

A főpásztor az egyházmegye súlyos helyzetét elsősorban a világban eluralkodott gondolkodásmódnak tulajdonítja, amely megnehezíti a papi és szerzetesi hivatások elfogadását, Isten hívó szavának meghallását. A megyéspüspök elismeri, hogy az egyháznak is sok feladata van a hivatások ébresztésében és gondozásában, de rámutat, hogy minden hivatás valójában titok, Isten titka, ezért őhozzá kell fordulnunk újabb lelkivezetőkért.

Spányi Antal ezért arra az elhatározásra jutott, hogy megalapítja a Prohászka Imaszövetséget a papi hivatások buzgó és folyamatos, napi imával való kiesdéséért. Névadónak Prohászka Ottokárt választotta, aki Székesfehérvár püspökeként és azt megelőzően is sokat tett ezért a célért.

Az imaszövetséghez a Székesfehérvári Egyházmegyei Hivatalon (Városház tér 5.) keresztül lehet csatlakozni a szándék jelzésével. A hivatal a tagságért cserébe azt kéri, hogy a hívek naponta imádkozzanak szent papokért és papi, szerzetesi hivatásokért; hetente negyedórányi szentségimádást végezzenek ugyanerre a szándékra, vagy ugyanennyi időt fordítsanak a Szentírás olvasására; lehetőségük szerint támogassák anyagilag a papképzést; s vegyenek részt a székesfehérvári Prohászka-emléktemplomban az éves Prohászka-misén, ha megtehetik.

Papi tagozatot is alapított a megyéspüspök, hogy a papok személyes kapcsolatait, testvéri közösségét erősítse. A napi imádság és a heti negyedórás szentségimádás mellett azt várja el a főpásztor a csatalakozóktól, hogy havonta egy paptársukat meglátogassák, valamint lehetőség szerint vegyenek részt az évi Prohászka-emlékmisén, amelyet az imaszövetség élő és meghalt tagjaiért ajánlanak fel.

(Forrás: MKPK Sajtóiroda)