Katolikus újságírók tanulmányi napja
2008. december 8. hétfő 13:19

A Magyar Katolikus Újságírók Szövetsége december 6-án tartotta évzáró tanulmányi napját, amelyen átadták a szövetség díjait is, többek között a MAKÚSZ Nívó díját, amelyet Rochlitz Bernadett, az MKPK Titkárságának sajtóreferense kapott.

A tanulmányi nap keretében elsőként Lukács Tamás országgyűlési képviselő tartott előadást a készülő digitális médiatörvény politikai hátteréről, rámutatva azokra a lényeges pontokra, amelyeket a jelenlegi médiatörvény nem szabályoz. Ezt követően Scherer Zsolt médiaszakértő, politológus a készülő törvény szakmai aspektusairól beszélt a magyar médiapiac vonatkozásában.

A Katolikus Média Világszövetség (SIGNIS) római ülésének tapasztalatairól számolt be Lázár Kovács Ákos, a PPKE Kommunikációs Intézetének vezetője.

A nap utolsó előadója, Maleczki József nyelvész a hamis vonatkoztató mondatokról tartott előadást.

Az idei évben a hiteles tájékoztatásért, megbízható, eredményes, újságíróbarát tevékenységéért, a katolikus.hu szerkesztésében való közreműködéséért, a Jel főszerkesztőjeként végzett munkásságáért és a szövetségben folytatott tevékenysége elismeréseképp MAKÚSZ Nívó díjat kapott Rochlitz Bernadett, az MKPK sajtóirodájának munkatársa.

A tanulmányi napon a szövetség Örökös Tagjává választották Kormos Gyula címzetes apát plébánost, a MAKÚSZ Plébániai és kisközösségi lapok csoportjának alapítóját és vezetőjét.

Ígéretes pályakezdésének elismeréseképp a szövetség Sinkó Ferenc-díját Diós Judit, a Magyar Rádió munkatársa kapta.

A MAKÚSZ vezetősége köszönetét fejezte ki Meszleny Lászlónak, a szervezetnek nyújtott támogatásáért.

A díjazottakról bővebben a MAKÚSZ honlapján olvashatnak.

Forrás: Magyar Kurír/MKPK