Egy ember, aki megváltoztatta a világ sorsát
2009. január 26. hétfő 09:51

Veres András püspök a Szent Pál-év központi egyházmegyei eseményeként a népek apostola megtérésének ünnepéhez kapcsolódóan, január 24-ére zarándoklatra hívta a Szombathelyi Egyházmegye híveit a vasi megyeszékhelyre. Az ünnepi szentmisén részt vett Konkoly István nyugalmazott püspök, valamint az egyházmegye papjai és körülbelül 800 zarándok a püspökség területéről.

Veres András püspök szentbeszédében Szent Pált állította példaképként a katolikus közösségek elé, aki „működésével megváltoztatta a világ sorsát, akinek a krisztusi tanítás gyors elterjedésében rendkívüli szerepe volt. Szinte emberfeletti áldozatkészsége, szívóssága, teológiai tájékozottsága, görög műveltsége alkalmassá tette őt arra, amire a gondviselés őt kiválasztotta.”

Szent Pál megtapasztalta, mit jelent Krisztus ügyéért üldözöttnek lenni. Számtalan alkalommal szenvedett el megpróbáltatásokat zsidóktól és a pogányoktól egyaránt, sőt gyakran saját keresztény testvéreitől is. „Napjainkban mi is megtapasztaljuk a keresztények iránt megnyilvánuló gyűlöletet és ellenszenvet. Ennek leghatásosabb ellenszere a bátor és hiteles tanúságtétel a hétköznapokban és a társadalmi életben egyaránt” – mondta a főpásztor.

A megyéspüspök szerint Szent Pál titka, hogy „találkozott a Feltámadottal, akiben felismerte személyes megváltóját, s akiben felfedezte Isten feléje megnyilvánuló személyes szeretetét.” Ebből a szeretetből fakad az apostol olthatatlan vágya, hogy Jézus tanításának és a megváltásnak lelkes hirdetője legyen. E vágy kell, hogy bennünk is éljen, hogy megmutassuk Krisztust azoknak, akik szeretnének vele találkozni. „Ehhez arra van szükség, hogy Jézus hívására készek legyünk egész életünkkel, teljes odaadottsággal válaszolni.”

Forrás: MK/Szombathelyi Egyházmegye

Képek: Teklits Tamás