Útnak indul a Martinus
2009. március 9. hétfő 07:47

Egyházmegyejárásba kezd a szombathelyi püspökség havilapja, a Martinus. Az első Martinus-esten Veres András megyéspüspök tart előadást Egyház és média címmel a szombathelyi premontrei gimnáziumban március 11-én.

A Szombathelyi Egyházmegye Szent Márton püspökről elnevezett lapja fél éve indult útnak, kezdeti 2500-as példányszáma mára 3300-ra emelkedett. Az egyházmegye honlapját naponta több mint négyszázan olvassák, internetes hírlevelük hetente közel ötszáz olvasóhoz jut el. Január óta az egyházmegyei sajtószolgálat televíziós műsort is készít: Élet-Forrás című magazinműsoruk havonta jelentkezik a Szombathelyi Televízióban.

A most induló Martinus-estekkel a szerkesztőség a püspökség különböző településeit keresi fel az ősz végéig. Az alkalmak rövid, irodalmi, közéleti vagy teológiai témájú előadással kezdődnek majd, de a szervezők igyekeznek a zenének is kellő teret biztosítani. Ezután a szerkesztőség mutatkozik be író-olvasó találkozószerűen. A Martinus új kezdeményezésének mintájául a győri testvérlap, a Hitvallás hasonló rendezvénysorozata szolgált.

A Martinus-estek második állomása Kőszeg lesz március 24-én. A Brenner János Közösségi Házban 19 órakor kezdődő találkozón Pál Ferenc, az Egyházmegyei Levéltár munkatársa, beszél Az egyházmegyei sajtó ügye a századfordulón címmel a Martinus lapelődeiről.

Forrás: Szombathelyi Egyházmegye – Sajtószolgálat