Élő kövek, lelki ház – képviselő-testületi tagok találkozója Egerben
2010. május 3. hétfő 09:10

Egyházközségi képviselő-testületi tagok találkozóját tartották május 1-jén, Munkás Szent József ünnepén az egri Bazilikában. Az első alkalommal megtartott ilyen jellegű főegyházmegyei eseményre mintegy 2500 képviselő-testületi tag regisztrált 312 plébániáról és 330 filiális egyházközségből, amelyekben nemrég újították meg a képviselő-testületeket.

A képviselőtestületi tagokat lelkipásztoraik és néhány hívő is elkísérte.  Az óriási érdeklődés miatt talán most először fordult elő a bazilika 180 éves történelmében, hogy kicsinek bizonyult. Közel 300 résztvevő csak a székesegyház mellett kialakított külső helyszínen követhette nyomon a nap eseményeit.

A találkozó célja megerősödni Istenbe vetett hitünkben és Krisztus Egyházához való elkötelezettségünkben – fogalmazta meg Ternyák Csaba érsek.  Ennek megfelelően került sor a különféle programokra. A délelőtt a regisztrációt követően zsolozsma imádsággal kezdődött, melyet a Főpásztor vezetett. Ezt követően három tanítás, előadás következett az első Péter levélből vett mottó jegyében: Élő kövek, lelki ház. Az ezt követő szentmisén Ternyák Csaba érsek mondott szentbeszédet.

A találkozóról bővebb beszámoló és képek az Egri Főegyházmegye honlapján itt találhatók.
Ternyák Csaba  érsek szentbeszéde itt olvasható.

Egri Főegyházmegye/katolikus.hu