Május 15-ig várja látogatóit a Szent István Könyvhét
2010. május 13. csütörtök 12:07

A Szent István Társulat május 10. és 15. között tizennyolcadik alkalommal rendezi meg az egyházi könyvkiadók hagyományos seregszemléjét, a Szent István Könyvhetet a Ferenciek terén. A könyvhetet Erdő Péter bíboros nyitotta meg a Stephanus-díjak átadásával. Teológiai kategóriában Farkasfalvy Dénes ciszterci szerzetes, szakirodalmi kategóriában Kopp Mária és karácsonykor elhunyt férje, Skrabski Árpád munkáját ismerték el a díjjal.

A PPKE-JÁK épületében rendezett megnyitón Sarbak Gábor, a Szent Istán Társulat elnöke úgy fogalmazott: „rossz könyv nincs, csak a könyvhöz való rossz hozzáállás”. Ezután Erdő Péter bíboros adta át az idei  Stephanus-díjakat.

A megnyitón több kötetet is méltatott Sarbak Gábor, így elsőként a Skrabski Árpád—Kopp Mária szerzőpáros A boldogságkeresés útjai és útvesztői a párkapcsolatokban című művét, amelyben arra keresik a választ, hogy milyenek a boldog és tartós párkapcsolatok, és hogyan lehet fenntartani őket, mitől lesz valaki alkalmas párkapcsolat létesítésére, és mit értünk boldogságon a bibliai nyolc boldogság tükrében.

Farkasfalvy Dénes dallasi ciszterci apát latin himnuszokat fordított le magyarra. Hetedszerre, átdolgozva adták ki Gál Péter A New Age – keresztény szemmel című művét; Peter Kreeft Angyalok és démonok – Mit tudhatunk róluk című munkájában az egyházi hagyomány fényében fejti ki, mit tart a teológia a kérdésről.

Érdekes kiadvány Athanasius Schneider kis kötetecskéje is: Dominus est – Egy közép-ázsiai püspök gondolatai a szentáldozásról, amiben a szentáldozás hagyományosabb formáit élteti (a nyelvre, illetve a térdelve áldozást), és a kézbeáldozás gyakorlatát bírálja. Az eredetileg a Vatikánban kiadott műhöz Malcolm Ranjith, az Istentiszteleti és Szentségi Fegyelmi Kongregáció titkára írt előszót.

A könyvhét május 10-től 15-ig tart a Ferenciek terén, naponta 9-től 19 óráig 32 könyvkiadó kínálja köteteit. A könyvhét programjairól és arról, ki mikor dedikál, a Magyar Kuríron olvashat.

Forrás: Magyar Kurír