A Szentatya fogadta a CCEE elnökségét
2010. május 18. kedd 13:50

XVI. Benedek pápa május 17-én 12 órakor magánkihallgatáson fogadta az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (CCEE) elnökségét. Ezt követően az elnökség tagjai Tarcisio Bertone bíboros államtitkárral találkoztak.

A Szentatyával való találkozón főként az európai Katolikus Egyház helyzetéről, katolikus kisebbségű országok egyházmegyéinek életéről beszéltek, valamint beszámoltak a CCEE másféléves tevékenységéről és új kezdeményezéseiről. A találkozóról Erdő Péter bíboros, a CCEE elnöke nyilatkozott a Vatikáni Rádiónak. Az elhangzottakról összefoglalót olvashatnak a Magyar Kurír honlapján.)

A kihallgatás végén Erdő Péter bíboros átadta a Szentatyának az „Európa védőszentjeinek ikonja” másolatát, amely Janka Ferenc magyar görög katolikus pap, a CCEE helyettes-főtitkára alkotása.

Az elnökség néhány szentszéki dikasztérium vezetőjével is találkozik a május 17-től 19-éig tartó ülése során.

Forrás: Magyar Kurír