Sajtóapostolok IX. országos találkozója
2010. augusztus 12. csütörtök 11:40

Az egyházközségi lapok és honlapok szerkesztőinek idei találkozóját a Debrecen–Nyíregyházi Egyházmegye meghívására a debreceni Szent József Gimnáziumban és Kollégiumban tartják szeptember 24–26. között. A rendezvény vendége lesz Bosák Nándor megyéspüspök és Szikora József, a Magyar Katolikus Újságírószövetség elnöke.

A szakmai előadások (a hatékony sajtós munkáról, nyelvi csapdákról, egyházi struktúrákról) és a műhelymunka (anyanyelvi, fotós és internetes/honlapszerkesztő – ez utóbbi csak haladóknak) mellett lehetőség nyílik az eszmecserére, egymás megismerésére is, és a résztvevők a szó szoros értelmében ízelítőt kapnak Szatmár különlegességeiből.

A találkozót a Magyar Katolikus Újságírók Szövetsége és a Debrecen–Nyíregyházi Egyházmegye támogatja, ezért a részvételi díj 9500 Ft/fő. Az összeg magában foglalja a szállás és a teljes ellátás, valamint a képzés díját. A résztvevők száma korlátozott. Jelentkezni a regisztrációs lap elküldésével (sajtoapostol@gmail.com) és a MAKÚSZ számlájára 4500 forint előleg befizetésével lehet (számlaszám: 11711034-20812700, kérjük a megjegyzés rovatban feltüntetni: sajtóapostolok találkozója, Debrecen). Jelentkezési határidő: szeptember 5.