Miskolci keresztény közéleti almanach 2004
2004. december 9. csütörtök 16:34

A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége helyi csoportjának felkérésére értékes kézikönyv jelent meg Miskolc városáról Gróf Lajos szerkesztésében. Tanulmányok mutatják be a miskolci egyházak és felekezetek múltját és jelentős személyiségeit, valamint az egyes közösségek mai életét, intézményeit és lelkipásztorait. A könyv utolsó harmadában pedig Ki kicsoda a miskolci keresztény közéletben? címmel több száz rövid életrajzot találunk.

Az almanach jelentősége, hogy egyrészt felhívja azokra a keresztény személyiségekre és egyházi eseményekre a figyelmet, amelyek az utóbbi évtizedekben előmozdították a város fejlődését, másrészt erősíti a városhoz hű, Miskolcért áldozatot vállaló szellemet, összetartozás-tudatot.

A kötet például szolgálhat más régió, település hasonló bemutatkozásához is.

A keresztény közéleti almanach beszerezhető Miskolcon a Glória (Széchenyi u. 119.) és a Szent Anna Könyvesboltban (Erzsébet tér 4.).